Seznam zajímavých zdrojů pro frontend designery

Říjen 16, 2017
Martin Pešout

Internet je plný zajímavých zdrojů. Představte si, že jste začínající frontend designer, nebo že jste člověk zkoumající nové možnosti pro sebevzdělávání. Pokud tyto informace pravidelně nevyhledáváte, bude složité se v současném světě frontendu zorientovat. Rozhodl jsem se proto pro malý experiment. Chtěl bych postupně vybudovat seznam zajímavých zdrojů, který by měl být užitečným rozcestníkem právě při podobném hledání.

Seznam má být určený pro všechny frontend designery, kteří se ptají, kde je možné sledovat nejnovější trendy a informace týkající se webových technologií. Chtěl bych v něm postupně popsat nejzajímavější internetové a knižní zdroje. Zmínku si určitě zaslouží i pravidelné srazy a zajímavé konference. Původně jsem se inspiroval dvěma zahraničními projekty podobného zaměření: GitHub: frontend-dev-resources a GitHub: frontend-resources. Nechci však tyto seznamy kopírovat. Část prostoru bych proto rád vyhradil i českým zdrojům. Myslím si totiž, že i v této malé zemi máme řadu zajímavých webů a publikací, ze kterých lze čerpat znalosti. V textu rize české zdroje zvýrazňuji českou vlaječkou.

Jako médium jsem vybral GitHub, protože návštěvníkům umožňuje přidávat vlastní návrhy na změny. Díky tomu mám možnost oslovit českou komunitu frontend designerů a společně se můžeme pokusit rozšířit seznam do obsáhlejší podoby.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>